Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
Petrolejový lampáš 25 cm, červená Petrolejový lampáš 25 cm, červená
Najpoužívanejšími petrolejovými lampami sú knôtové, plechové typy, ktoré bez obáv môžeme postaviť aj zavesiť. Petrolejky sú odolné a veľmi stabilné, preto je možné  ich využiť aj na veterných či daždivých, vlhkých miestach. Petrolejové lampy sa skladajú z nádrže na petrolej, knôtu, skleneného cylindra a prípadne ďalších najrôznejších pomocných či okrasných častí. Cylinder lampy tvorí komín, ktorý vytvára silný ťah. Vo vnútri knôtovej, petrolejovej lampy vzniká tlak, vďaka ktorému sa spodkom ku knôtu prisáva veľké množstvo vzduchu. Ten je vedený plechovým oválnym otvorom uprostred a tvaruje a rozdúchava tak plameň, aby bol pekne tenký a plochý.Plnenie lampy: Neplňte lampu, pokiaľ táto už horí. Neplňte lampu v blízkosti iného zdroja plameňa. Pre naplnenie lampy odskrutkujte kryciu hlavicu. Lampu naplňte pomocou lievika. Použite v obchode bežne dostupný lampový olej (Parafín). Neplňte viac ako 3/4 nádržky. Postarajte sa o to, aby nebol žiaden olej vyliaty. Pokiaľ dôjde k vyliatiu, otrite olej suchou handrou ešte pred zapálením lampy. Uistite sa, že sa v nádržke nenachádza voda. Knôt by mal vyčnievať cca 2 mm nad úchytom a musí byť vyrobený zo 100% bavlny.Zapálenie lampy: Počkajte cca 5 - 7 minút, aby knôt nasiakol olejom. Odstráňte sklo a zapáľte knôt dlhou zápalkou. Otočte kolieskom na strane lampy, aby ste presne nastavili výšku plameňa. Plameň nesmie byť vyšší ako 3 cm! Ak je plameň príliš vysoký, uhaste plameň. Odstráňte zvyšky knôtu a zredukujte dĺžku knôtu. Potom knôt opäť zapáľte.Uhasenie lampy: Točte kolieskom na strane lampy, kým nezanikne plameň. V žiadnom prípade nehaste plameň vodou!
2,5 3
8

Petrolejový lampáš 25 cm, červená

Petrolejový lampáš 25 cm, červená

Dostupnosť: Vypredané

PopisNajpoužívanejšími petrolejovými lampami sú knôtové, plechové typy, ktoré bez obáv môžeme postaviť aj zavesiť. Petrolejky sú odolné a veľmi stabilné, preto je možné  ich využiť aj na veterných či daždivých, vlhkých miestach. Petrolejové lampy sa skladajú z nádrže na petrolej, knôtu, skleneného cylindra a prípadne ďalších najrôznejších pomocných či okrasných častí. Cylinder lampy tvorí komín, ktorý vytvára silný ťah. Vo vnútri knôtovej, petrolejovej lampy vzniká tlak, vďaka ktorému sa spodkom ku knôtu prisáva veľké množstvo vzduchu. Ten je vedený plechovým oválnym otvorom uprostred a tvaruje a rozdúchava tak plameň, aby bol pekne tenký a plochý.
 
Plnenie lampy:
 • Neplňte lampu, pokiaľ táto už horí.
 • Neplňte lampu v blízkosti iného zdroja plameňa.
 • Pre naplnenie lampy odskrutkujte kryciu hlavicu.
 • Lampu naplňte pomocou lievika. Použite v obchode bežne dostupný lampový olej (Parafín). Neplňte viac ako 3/4 nádržky.
 • Postarajte sa o to, aby nebol žiaden olej vyliaty. Pokiaľ dôjde k vyliatiu, otrite olej suchou handrou ešte pred zapálením lampy.
 • Uistite sa, že sa v nádržke nenachádza voda.
 • Knôt by mal vyčnievať cca 2 mm nad úchytom a musí byť vyrobený zo 100% bavlny.
 
Zapálenie lampy:
 • Počkajte cca 5 - 7 minút, aby knôt nasiakol olejom.
 • Odstráňte sklo a zapáľte knôt dlhou zápalkou.
 • Otočte kolieskom na strane lampy, aby ste presne nastavili výšku plameňa. Plameň nesmie byť vyšší ako 3 cm!
 • Ak je plameň príliš vysoký, uhaste plameň. Odstráňte zvyšky knôtu a zredukujte dĺžku knôtu. Potom knôt opäť zapáľte.
 
Uhasenie lampy:
 • Točte kolieskom na strane lampy, kým nezanikne plameň.
 • V žiadnom prípade nehaste plameň vodou!

Farba: červená
Výška (cm): 25 cm
 595438
Zdieľať

Mohlo by vás zaujímať

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť