Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Záhrada a dielňa 24 tipov na originálne dekorácie na záhradu

24 tipov na originálne dekorácie na záhradu

21. 06. 2012 | Máte krásnu zelenajúcu sa a kvitnúcu záhradu, plnú všetkých možných druhov rastlín a napriek tomu máte pocit, že by to ešte niečo chcelo? Od toho je tu trh plný kúzelných, niekedy aj gýčovitých záhradných dekorácií. Stačí si vybrať tú najkrajšiu.

Trpaslík alebo bocian?

Samozrejme, sadrových trpaslíkov nemusíme vôbec nikomu predstavovať. Medzi dekoráciami na záhradu sú doslova stálicou. A rozhodne je z čoho vyberať. Podľa ľubovôle si môžete na záhradu postaviť trpaslíka s modrou alebo červenou čiapočkou, trpaslíky v rôznych polohách, veľké či malé ... alebo skúste hvízdajúceho trpaslíka, ktorý pobaví i Vaše návštevy.

Medzi dekoráciami na záhradu však nemusíte vyberať len z klasických trpaslíkov. K dispozícii máte celý rad rôznych dekoračných postavičiek, záleží len na Vašom vkuse. Niekto dáva prednosť veselým zvieratkám - napríklad žabičkám, kačkám, korytnačkám alebo vtáčikom. Iný zase zvolí niečo väčšie - napríklad dekoráciu na záhradu v podobe bociana, ktorý vyzerá ako živý. Bude sa vynímať ako na záhrade, tak napríklad na brehu jazierka.Dekorácia na záhradu bocian

Jazierko vyzdobené vo dne aj v noci

Tiež záhradné jazierko jednoducho vyzdobíte k svojej spokojnosti. Môžete nechať na hladine plávať napríklad kačice alebo krásne labute. Príde Vám taká dekorácie nudná? Potom môžete vyskúšať niečo originálne. Čo tak krokodíl, ktorému z nozdier strieka voda? Navyše je napájaný solárnou energiou, takže za jeho prevádzku nedáte ani korunu.

Solárne dekoratívne svetloSolárnu energiu však môžete využiť aj na osvetlenie jazierka. Môžete si zvoliť jednoduché solárne svetlo do jazierka, malé solárne svetlá pod vodu alebo dekoratívne svetlo, ktoré bude na hladine plávať ako bludička. Dekoračné svetlá do jazierka zaručene očaria každú návštevu.

NÁŠ TIP! Túžite po naozaj originálnej dekorácii do jazierka? Kúpte si čarovný solárny vodotrysk!

Buď svetlo - aj na záhradeSolárne lucerny

Solárne osvetlenie určite oceníte aj na záhrade. Dekoračné solárne svetlá alebo solárne reťaze vytvoria čarovnú atmosféru. Veľmi obľúbené sú solárne lampy, ktoré umiestnite napríklad pozdĺž cestičiek na záhrade. Nielen na záhradnú party potom môžete použiť veselé farebné solárne lampióny.

Solárny psíkAni u solárnych dekorácií nemusíte byť ochudobnení o dekorácie na záhradu v tvare zvieratiek. Pri domových dverách Vám posvieti psík s lampášom a na skalke napríklad roztomilé korytnačky alebo slimáky.

Aj ak potrebujete na záhrade naozaj funkčné svetlá, môžete bez váhania zvoliť solárne osvetlenie. Ideálne osvetlenie s pohybovým čidlom, ktoré svieti iba vtedy, ak ho naozaj potrebujete. Aby krásy Vašej záhrady vynikli aj v noci, môžete ju nasvietiť solárnym bodovým osvetlením.

Ako také solárne svetlá fungujú a prečo je výhodné si ich zaobstarať sa dočítate v našom článku Solárne osvetlenie pre Vašu záhradu.

Kvetinová výzdobaMultifunkčné krmítko

Niekto nepotrebuje k dozdobeniu svojej záhrady sadrové trpaslíky ani špeciálne osvetlenie. Vystačí si s tou najprirodzenejšou dekoráciou na záhrade - a tou sú kvety. Krásu kvetín a okrasných rastlín nemôže nikto poprieť. Aj tými sa však dá záhrada (alebo parapet) ozdobiť kreatívne. Prečo sa uspokojiť len s nudnými kvetináčmi, keď môžete mať ozdobné závesné Okenná záhradkakvetináče (dokonca so svetlom), ozdobné okenné záhradky na parapet alebo dekoratívne držiaky na kvetináče?

Pokojne však môžete využiť multifunkčné krmítko. V zime poslúžilo vtáčikom, na zvyšok roka ho môžete použiť ako originálny stojan na kvetináče - celý tak rozkvitne všetkými farbami a návštevy sa budú len čudovať.

Originálne dekorácie na záhradu nájdete v sekciách Záhradnícke potreby a Solárne dekorácie.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť