Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Zaujímavosti, tipy, sviatky Čo nezabudnúť so sebou na dovolenku

Čo nezabudnúť so sebou na dovolenku

11. 06. 2012 | Jún sa nám blíži k svojej polovici, deťom čo nevidieť začnú prázdniny a to znamená jediné - nastáva čas dovoleniek. V lete si zaslúžený odpočinok dopraje asi každý. Vypravíme sa spoznávať krásy našej krajiny alebo napríklad niekam do zahraničia, k moru ... Či tak alebo tak pred každou dovolenkou nás čaká množstvo neodkladných príprav, vrátane málo obľúbeného balenia kufrov.

Užite si leto pri vode. Bez komárov.

Rozmary počasia v lete bývajú rôzne. Ale vždy sa nájde tých pár krásnych dní, ktoré s chuťou strávime povaľovaním pri vode a vodnými hrami. A pokiaľ nám počasie rovno nepraje, môžeme sa vypraviť do teplých krajov, kde je krásne počasie takmer zaručené. Pokiaľ plánujete stráviť dovolenku pri vode a naviac ešte s deťmi, čaká Vás náročné balenie. Na čo všetko nesmiete zabudnúť?

Rozhodne by ste nemali zabúdať na nevyhnutné pomôcky či už na pláž alebo k rybníku. V prvom rade sú to opaľovacie krémy, bez ktorých by na slniečko nemal chodiť nikto. Poskytujú nám ochranu nielen pred spálením. To isté platí o ochrane hlavy, nezabudnite preto do kufra pribaliť čiapku alebo šiltovku pre každého člena rodiny, najmä pre malé deti.

Na dovolenke pri slovenských vodách Vás bohužiaľ čaká tiež jedna nepríjemnosť a to je všadeprítomný hmyz a hlavne komáre. Je preto potrebné sa vybaviť účinnými repelentami. Vyskúšať môžete aj elektronický Chladiaca taškaodpudzovač komárov alebo účinné repelentné náramky. A pre prípad nehody pribaľte do kufra aj lekárničku.

O zdravie je postarané, je čas myslieť na pohodlie. Váľanie sa pri vode by malo byť predovšetkým pohodlné, či už na pláži pri mori alebo pri rybníku. O to sa postaráme jednoducho - plážovým ležadlom, praktickou dekou alebo napríklad farebnou osuškou. Každý si nájde to svoje. Aby na nás nepražilo slniečko, môžeme pribaliť aj neoceniteľný slnečník. Na uloženie desiaty i pitia v lete by ste nemali zabudnúť na praktickú chladiacu tašku.

Nafukovacie lehátkoOcenia hlavne deti

Ďalšou neoceniteľnou vecou, ktorú by sme mali pribaliť do kufra, sú plávacie pomôcky pre menšie deti, teda hlavne kruh alebo krídielká. Väčšie deti a určite aj mnoho dospelých sa potom vybláznia s nafukovacím lehátkom alebo farebnými plávacími rezancami. Dobrodružné povahy rozhodne ocenia nafukovací čln. Pre zábavu mimo vody nezabudnime na nafukovaciu loptu alebo lietajúci tanier.

V slovenských rybníkoch toho väčšinou moc k videniu nie je, ale k moru si rozhodne pribaľte aj súpravu na potápanie - nikdy neviete, možno budete mať šťastie a zbadáte chobotnicu.

NÁŠ TIP! Ak si so sebou balíte nafukovacie lehátko alebo čln, pribaľte aj nafukovaciu pumpu, ktorá Vám výrazne ušetrí prácu.Nafukovací bazén

K moru sa tento rok nechystáte a k rybníku je to ďaleko? Pokiaľ máte záhradu, môžete si predsa dopriať trochu tej vody každý deň. Stačí si zaobstarať bazén. A pokiaľ rovno neholdujete ľadovej vode, môžete si dopriať na záhrade aj teplú - v solárnej sprche sa Vám jednoducho a rýchlo ohreje. Navyše ju použijete nielen doma, ale napríklad aj pri kempovaní.

Cestovanie bez opuchnutých nôh

Tí, ktorí na dovolenku cestujú lietadlom, majú väčšinou o pohodlie postarané. Cestovanie autom či autobusom je však veľmi obľúbené, najmä vďaka nižším nákladom. V takom prípade je Cestovné podkolienkyvšak potrebné trochu si k pohodliu dopomôcť.

Pri nutnosti dlhého sedenia určite oceníte cestovné pančuchové podkolienky. Predchádzajú pocitu ťažkých nôh a na dlhé cesty sú doslova ideálne. Určite sa Vám bude tiež hodiť ľahká, skladná, ale hrejivá deka, obzvlášť pri cestách cez noc. A aby Vás po noci na cestách nebolelo za krkom, nezabudnite doma ani cestovný vankúšik.Cestovný vankúšik

Každé ušetrené miesto v kufri sa cení, preto určite oceníte, keď so sebou nebudete musieť ťahať všetky veľké fľaštičky s kozmetikou, ale vezmete si len to, čo budete naozaj potrebovať. K tomu Vám poslúži cestovná sada na kozmetiku s praktickými malými fľaštičkami na všetky Vaše nevyhnutnosti.

Pozor na zlodejov!

Na cestách je veľmi dôležité efektívne ochrániť svoje cennosti a doklady, najmä pred stratou, odcudzením a zničením. Kufor si môžete jednoducho zaistiť praktickým zámkom s Zámok na kuforčíselným kódom, s ktorým bude Vaša batožina v bezpečí (nesmiete však zabudnúť Vami nastavený kód).

Doklady a peniaze je dobré mať stále pri sebe a najlepšie pohromade, aby ste nemuseli zložito hľadať a pátrať. K tomu poslúži cestovné puzdro, do ktorého uložíte všetky potrebné doklady a vďaka praktickej veľkosti aj letenky. Šperky a hodinky jednoducho uložíte aj do ich vlastného cestovného puzdra. Budete ich tak mať pohromade, aby sa Vám nepostrácali a Cestovné púzdrozároveň ich ochránite pred poškodením.

Prajeme Vám šťastnú cestu :)

Pomocníkov na cesty aj pre zábavu na dovolenke nájdete na našom eshope v sekcii Kempovanie.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť