Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Záhrada a dielňa Dom a záhrada - práca jednoducho, odpočinok štýlovo

Dom a záhrada - práca jednoducho, odpočinok štýlovo

26. 03. 2012 | Máme tu jar a okrem užívania si slniečka majiteľov domov čaká tiež veľa povinností. Dom a záhrada potrebujú po zime pozornosť a starostlivosť. Akých pomocníkov si zaobstarať, aby sme si prácu uľahčili?

Náš dom a záhrada potrebujú po zime poriadnu údržbu a tak nás čaká veľa práce. Kopať, presádzať, natierať, upratovať a zkultúrňovať - a ešte oveľa viac. Práca sa urobiť musí, ale keď si zaobstaráte tých správnych pomocníkov, pôjde vám od ruky jedna báseň.

Práca na záhrade bez námahy

Preč so škodcami

Najviac práce majú všetci najskôr na záhrade. Jar je obdobie novej výsadby, upratovania po zime, ale aj čas kedy na naše záhony pomaly začínajú útočiť škodcovia. Je treba sa na nich riadne pripraviť. Rady a tipy ako v záhrade zahnať škodcov na útek, prípadne ich zlikvidovať, zaiste pozná každý správny záhradkár, ktorý sa s nimi už niekedy stretol. My vám však prinášame pár vlastných tipov, s ktorými sa zbavíte škodcov takmer bez práce.

  • krtkovia - zažeňte krtkov na míle ďaleko od svojej záhrady. Solárny odpudzovač krtkov vám s tým pomôže - stačí ho zapichnúť do zeme a nechať robiť jeho prácu. Nabíja sa sám zo slnečného svetla a krtkov odháňa špeciálnymi zvukovými vlnami.
  • slimáci - nenechajte ich ožierať vašu zeleninu na záhrade: nažeňte ich do pasce. Stačí do plastovej pasce naliať pivo, ktoré ich naláka a máte po starostiach. Jednoducho.
  • osy - jednoducho sa môžete zbaviť aj ôs. Neškodia nám síce toľko na záhrade, zato škodia priamo nám - také osie bodnutie nie je nič príjemného. Zaobstarajte si na ne jednoduchý lapač. Stačí do neho naliať sladkú šťavu. Vďaka jednoduchému mechanizmu sa dostanú dnu, ale von už nie.

Skrášlovanie záhradySolárny odpuzovač krtkov

O škodcov je postarané a je načase náležite skrášliť záhradu a tiež si uľahčiť prácu. Všetky rastliny potrebujú v tomto čase dostatok živín a aj vlahu. Hnojíme a zalievame a hnojíme. Ak ešte nemáte kompost, je na čase, aby ste si ho zaobstarali. Na záhrade je to neoceniteľný pomocník, vďaka nemu môžete dopriať rastlinám dostatok živín.

Držiak záhradnej hadiceZalievanie je jednou z najjednoduchších činností na záhrade. Aj to je však možné vykonávať efektívne. Skúste napríklad záhradné kvetináče, vďaka ktorým Vám voda pri polievaní nebude odtekať po celej záhrade, ale bude sa držať tam, kde má byť a to pri rastlinách. Najmä rastliny náročné na vodu ako sú paradajky alebo uhorky sa Vám odmenia bohatou úrodou.

Hadicu potom zaveste na praktický držiak, aby ste ju omylom nepoškodili, keby sa len tak váľala na zemi a hurá na ďalšiu časť záhrady.

Najvyšší čas venovať sa okrasnej záhrade. Vysádzať nové krásne kvety a rastliny na skalku i do kvetináčov. Rozmýšľate čím ešte Vašu kvetinovú záhradku ozvláštniť? Skúste ju oživiť okrasnou palisádou, či už pozdĺž cestičiek domu alebo okolo kvetinových záhonov. A aby krása Vašej záhrady po zotmení nezanikla, kúpte si štýlové solárne osvetlenie alebo originálne solárne dekorácie. Cez deň sa na slniečku nabijú a v noci potom oživia a osvietia plody vášho úsilia.

Veľa pomocníkov nielen na záhradu nájdete v našom eshope v sekcii záhradnícke potreby.

Práce okolo domu jednoduchoKožený opasok na náradie

Práce na záhrade nikdy nekončia, ale je potrebné sa tiež na chvíľu venovať domu. Drobné opravy, úpravy a skrášľovanie je po zime takmer nevyhnutné. Treba obísť celý dom a opraviť všetky neduhy. Preto je ideálne mať svoje náradie stále pri sebe, aby ste ho nemuseli každú chvíľu hľadať. Uložte si ho do štýlového opasku, ktorý môžete mať stále pri sebe a vždy v ňom nájdete, čo je potreba.

Okolo niektorých domov bude možno potrebné opraviť múriky a natrieť ploty. Aj tu je možné uľahčiť si prácu a vyhnúť sa boľavým nohám a chrbtu. Jednoducho s pracovnou stoličkou na kolieskach. Celý plot natrite behom chvíľky a to bez väčšej námahy a určite vám poslúži aj pri prácach na záhrade.

Gril 3v1Odpočinok a grilovanie

Práce na dome a v záhrade sú hotové? Potom je čas na odpočinok a zábavu. Počasie doslova láka vytiahnuť von záhradný nábytok a relaxovať. A prečo sa uspokojiť len s obyčajným záhradným nábytkom? Kúpte si rovno hojdačku alebo hojdaciu sieť.

Navyše pozvoľna začína ideálne obdobie na grilovanie. Budete potrebovať veľa miesta na posedenie a hodovanie s priateľmi, slnečník a hlavne to najdôležitejšie - kvalitný gril a Grilovací roštpríslušenstvo. Baviť sa pri grilovaní s priateľmi môžete pokojne hlboko do noci. Posvietite si jednoducho romanticky klasickou petrolejkou a ani komárov sa báť nemusíte - odpudzovač ich k vám nepustí ani na krok.

Všetko, čo potrebujete k dokonalému grilovaniu, posedeniu s priateľmi nájdete na našom eshope v sekciích Grily a grilovanie a Kempovanie.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť