Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Krása a zdravie Elektronické cigarety: zdravšie fajčenie

Elektronické cigarety: zdravšie fajčenie

12. 07. 2012 | V posledných rokoch sa na trhu hojne šíri revolučná novinka, ktorá umožňuje fajčiarom fajčiť oveľa zdravšie. O elektronických cigaretách čiže e-cigaretách, sme už počuli asi všetci. Aké sú teda ich výhody a čím sú pre fajčiarov prospešnejšie?

Bez kašľa a zápachu? Áno!

Hlavnou a najdôležitejšou výhodou elektronických cigariet je samozrejme zdravotný aspekt. Ako už bolo spomenuté. Fajčenie e-cigariet je vo všetkých ohľadoch zdravšie, ako v prípade cigariet klasických.
Cigaretový dym obsahuje množstvo škodlivých látok a chemikálií (decht, oxid uhoľnatý, metán, kyanid sodný ...), ktoré pri fajčení prenikajú do celého organizmu. To so sebou samozrejme nesie najrôznejšie zdravotné komplikácie od chronického kašľa až po riziko vzniku rakoviny.

Fajčiari si sú samozrejme vedomí týchto rizík, avšak kvôli závislosti na nikotíne je pre niektorých veľmi ťažké, často i nemožné s fajčením prestať. Aj vďaka tomu získali elektronické cigarety takú obľubu. Umožňujú Elektronická cigareta eGo-W LCDtotiž vychutnať si všetky rituály vrátane pravidelnej dávky nikotínu a to bez zdravotného rizika.

Koniec pasívneho fajčenia na Slovensku

V elektronických cigaretách nedochádza k žiadnemu spaľovaniu ani horeniu, ale iba k odpareniu náplne. Náplne do elektronickej cigarety obsahujú len nikotín a látky používané v E-liquid Tabákpotravinárskom a lekárskom priemysle, ktoré spĺňajú prísne kritériá zdravotnej nezávadnosti. Miesto škodlivého dymu fajčiari vdychujú len paru.

Para je úplne bezpečná ako pre Vás, tak pre Vaše okolie - odpadá teda aj problém tzv. pasívneho fajčenia. Navyše je úplne bez zápachu, môžete si jednoducho "zapáliť" kdekoľvek a kedykoľvek dostanete chuť, bez toho aby ste obťažovali svoje okolie nepríjemným dymom.

Fajčenie na 2 veci ... na baterku a atomizérAtomizér

Elektronické cigarety sa skladajú z troch funkčných častí: batérie, atomizéru a patróny s náplňou.

Batéria pre elektronické cigarety môže byť vybavená dvoma rôznymi typmi spínania. Spínanie typu Automat znamená, že k zopnutiu obvodu dôjde pri potiahnutí z elektronickej cigarety, spínanie Manual je zaistené tlačidlom, ktoré je potrebné stlačiť pri potiahnutí z elektronickej cigarety.

Elektronická cigaretaAtomizér je tá časť cigarety, ktorá je zodpovedná za odparovanie náplne, ktorá je uložená v patróne (cartrige). Svojou konštrukciou a prevedením zásadne ovplyvňuje výslednú chuť, množstvo dymu a ďalšie vlastnosti elektronickej cigarety. Existuje tiež tzv. cartomizér, ktorý je spojením atomizeru a patróny v jeden celok.

Všetky časti elektronickej cigarety majú samozrejme určitú životnosť, v prípade potreby však bez problémov zoženiete nové.

Proces prebiehajúci v elektronickej cigarete je veľmi jednoduchý. Potiahnutím alebo stlačením tlačidla dôjde k zopnutiu batérie, ktorá elektrickým prúdom napája atomizér. Ten si zo zásobníka (patróny) vezme potrebné množstvo náplne a premení ju na paru.

NÁŠ TIP! V súčasnej dobe patrí medzi najobľúbenejšie elektronické cigarety eGo, ktoré nájdete aj na našom eshope v sekcii Elektronické cigarety, e-liquidy.

E-liquid: tabak alebo banán?E-liquid Čerešňa

Ako už bolo povedané, náplne do elektronických cigariet (častejšie označované ako e-liquidy), sú zložené zo zdravotne nezávadných látok a nikotínu. Ich veľkou výhodou je, že sú dostupné vo variantoch s rôznym obsahom nikotínu - sami si tak zvolíte, ako bude Vaša "cigareta" silná. Prípadne môžete postupným znižovaním obsahu nikotínu v e-liquide zmierňovať svoju závislosť na ňom.

E-liquid CamelOproti klasickým cigaretám si navyše môžete vychutnať svoju e-cigaretu s rôznymi príchuťami. E-liquid sa vyrábajú v desiatkach rôznych príchutí počnúc klasickým tabakom a konkrétnymi značkami cigariet (napr. Camel), cez ovocné príchute (jablko, melón, banán, čerešňa, hrozno, malina ...) až po obľúbené príchute káva, whisky, cola, čokoláda, vanilka alebo napríklad mentol.

Vyberte si zo širokej ponuky príchutí e-liquidov na našom eshope: ponúkame len kvalitné e-liquidy obľúbenej značky DEKANG. Nájdete ich v sekcii Elektronické cigarety, e-liquidy.

Elektronická cigareta poteší aj peňaženkuElektronická cigareta eGo-W LCD

V neposlednom rade sa medzi veľké výhody elektronických cigariet počíta citeľná úspora oproti klasickým cigaretám. Je síce potrebné počítať s vyššou počiatočnou investíciou, avšak jej návratnosť je u priemerného fajčiara okolo 1 mesiaca. Po zakúpení všetkého príslušenstva budú Vašou investíciou len náplne do elektronickej cigarety.

E-liquid BanánVeľmi všeobecné počty uvádzajú, že 10ml e-liquidu vydá za cca 10 krabičiek cigariet. Tieto čísla je však potrebné brať s veľkou rezervou, pretože vždy záleží na spôsobe a štýle každého fajčiara a je potrebné počítať s faktom, že množstvo vytvorenej pary ovplyvňuje množstvo spotrebovaného e-liquidu.

Tak ako tak Vám však elektronická cigareta môže ušetriť tisíce korún ročne. Keď k tomu pripočítame výrazný pozitívny vplyv na zdravie fajčiarov aj ich okolie, sú e-cigarety jednoznačnou voľbou.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť