Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Záhrada a dielňa Solárne osvetlenie pre vašu záhradu

Solárne osvetlenie pre vašu záhradu

03. 04. 2012 | Určite to poznáte - zotmie sa a vy potrebujete niečo vonku pred domom, ako na potvoru vám praskne žiarovka a vy sa skoro dorazíte o nešikovne danú krabicu. Starostlivo sa staráte o svoju záhradku, potom ale príde noc a všetku vašu usilovnosť zahalí tma a vy by ste sa predsa radi kochali pohľadom na svoj výtvor ... Potom je potrebné zaobstarať si pred dom a na záhradu poriadne vonkajšie svietidlo. Vyskúšajte doslova revolučné solárne osvetlenie.

Zabudnite na klasické neefektívne a stále praskajúce žiarovky. Káblom už tiež dávno odzvonilo. Choďte s dobou a kúpte si moderné a efektívne osvetlenie. Prečo práve solárne svetlo? K čomu je dobré? My vám to prezradíme.

So solárnym osvetlením šetríte

V prvom rade so solárnymi vonkajšími svietidlami šetríte nielen životné prostredie, ale aj svoju peňaženku, ktorá to zaiste ocení. Ako už bolo povedané, nepotrebujete žiadne káble, pretože solárne svetlo sa nabíja úplne samo a to, ako už napovedá názov, zo slnečných lúčov.

Energia získaná zo slnka je samozrejme zadarmo, nebudete tak musieť platiť drahé faktúry za elektrinu ani každú chvíľu vymieňať prasknutú žiarovku. Batéria v solárnom osvetlení má spravidla životnosť až tri roky, takže ani tu nebudete musieť investovať. Skrátka solárne svetlo sa vyplatí.

Ako solárne svetlo fungujeSolárna dekorácia na záhradu

Jedinou Vašou starosťou pri používaní solárnych vonkajších svietidiel na záhrade či pri dome je, aby ste ich umiestnili na to správne miesto - tam, kde cez deň dopadá najviac slnečných lúčov. Niektorí možno namietnu: "Čo so solárnym osvetlením, keď slniečko nesvieti?" Žiadne obavy. Dnes sú solárne vonkajšie svietidlá tak výkonné, že sa dokážu dostatočne nabiť, aj keď je slniečko schované hlboko za mrakmi.

Každé solárne svetlo je vybavené solárnym panelom, pomocou ktorého sa počas dňa batérie nabijú energiou vytvorenou zo slnečných lúčov. A keďže je solárne osvetlenie veľmi Solárne svetlo s čidlominteligentné (čiže je vybavené špeciálnym čidlom), spozná, keď sa vonku zotmie a samo vám začne svietiť na cestu. Niektoré vonkajšie svietidlá sú navyše vybavené pohybovým senzorom a rozsvietia sa len vtedy, ak zaznamenajú pohyb.

Odolné vonkajšie svietidlá pre každú záhradu

Všetky solárne svetla sú vybavené rôznym počtom LED diód, takže pri správnom výbere potom poskytujú dostatočnú intenzitu svetla ako na príjazdových cestách a pri dverách, tak napríklad pre záhradné posedenie a grilovanie s priateľmi. Pri plnom nabití môžu svietiť až celých 8 hodín, LED diódy majú navyše vysokú životnosť - až 11 rokov.

Vonkajšie svietidlá sa vyrábajú z veľmi odolných materiálov, môžete ich tak nechávať na záhrade v akomkoľvek počasí a budú Vám bez problémov slúžiť dlhé roky.Solárne svetlo do dielne

Veľkým plusom solárnych svetiel je ich široké využitie. Môžete si s nimi osvetliť príjazdové cesty alebo chodníčky na záhrade a vchod do domu, kde zaiste využijete svetlá s pohybovým snímačom. Ale nemusíte sa obmedzovať len na vonkajšie použitie. Solárne svetlo sa hodí aj do garáží či dielní. Jediné, čo k tomu potrebujete, je solárne svetlo s oddeleným solárnym panelom, ktorý potom bez problémov umiestnite, trebárs na strechu garáže a vnútri Vám bude svetlo krásne svietiť.

Solárny psíkSolárne svetlo ako dekorácia

Ak Vám obyčajné osvetlenie nestačí a chcete okolie domu či záhradku aj trochu dozdobiť, nič Vám v tom nebráni. Bez problémov možno zohnať solárne dekoračné vychytávky. Niektoré solárne dekorácie môžu dokonca plniť aj plnohodnotnú funkciu vonkajšieho svietidlá, napríklad psík s lampášom. Iné slúžia ako štýlové dekorácie so svetelnými efektami - čo napríklad roztomilá malá solárna sova sa svietiacimi očami? Alebo nesvieti, ale uchváti vás a vaše návštevy inými efektami ako krokodíl do záhradného jazierka, ktorému strieka voda z nosa.

Solárne dekorácie pre vašu záhradu nájdete taktiež na našom eshope v sekcii solárne dekorácie.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť