Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Záhrada a dielňa Užite si kempovanie na záhrade aj v prírode

Užite si kempovanie na záhrade aj v prírode

25. 04. 2012 | Vonku sa nám krásne otepľuje a to určite zvádza každého tráviť svoj voľný čas v prírode, alebo aspoň na slniečku. Väčšina tých, ktorí majú príležitosť, zakempujú aspoň v pohodlí na záhrade, napríklad s kamarátmi pri grile. Niektorí možno vyrazia na piknik alebo nejaký dobrodružný výlet. A tí odvážnejší si zbalia stan a na víkend zmiznú ďaleko od civilizácie.

Každý si teplého jarného počasia a prírody užíva po svojom. Vždy ale nájdeme veľa vecí, bez ktorých sa pri kempovaní na záhrade ani v prírode nezaobídeme alebo takých, ktoré nám odpočinok spríjemnia.

Odpočinok na záhrade

Nie všetci sme natoľko "akční", aby sme sa s prvými teplými slnečnými lúčmi vypravili na dlhé túry a výlety prírodou. To však neznamená, že si ich nedokážeme dostatočne užiť. "Kempovanie" na záhrade má zaiste tiež svoje kúzlo.

Väčšina z nás už určite vytiahla záhradný nábytok, aby sme si užili aspoň popoludňajšiu kávičku na slniečku. Teraz nastáva chvíľa vytiahnuť aj záhradné hojdačky alebo dokonca hojdacie siete a plnými dúškami nasávať teplé slnečné lúče. Na bazén je bohužiaľ stále zima (iba otužilci môžu pomaly začať), zato už pomaly zameškali tí, ktorí ešte nevytiahli gril.

Pohodové grilovanieGrilovací rošt

Grilovacia sezóna už dávno začala, preto pozvite svojich priateľov a užite si pohodu teplých jarných dní. Najskôr však skontrolujte, či máte všetko, čo potrebujete. Očistený gril a pripravené náčinie na grilovanie. Rozhodne sa nezaobídete bez grilovacích misiek, ihiel na špízy a poriadnych obracacích klieští alebo grilovacieho roštu. Nezabudnite ani na posedenie pre veľkú spoločnosť, príbory, taniere, poháre, džbány na lahodné nápoje... Skoro by sme zabudli na obrus ... Je chladnička plná zeleniny, omáčok a misiek s mäsom naloženým v marináde?

Lampa na hubenie hmyzuPotom už zostáva len jediné: pripraviť sa na nepríjemných votrelcov. Bohužiaľ, okrem výhod teplého počasia sa musíme stretnúť aj s jeho nevýhodami a to je hlavne množiaci sa nepríjemný hmyz - komáre, ovädy, mušky a mory. Ale i s tým si dnes zvládame bez problémov poradiť.

Môžeme použiť klasické repelentné spreje. Kto sa nerád strieka, pre toho tu sú praktické repelentné náramky. Aby sme ochránili pred hmyzom celú spoločnosť, môžeme použiť elektrickú lampu na hubenie hmyzu alebo v romantickejšom štýle sviečky odpudzujúce komáre aj ostatný otravný hmyz.

Na piknik či výletPikniková deka

Komu sa nechce len tak sedieť doma na záhrade alebo záhradu nemá, môže vyraziť kempovať von do prírody - napríklad na piknik. Ak prežijete trochu toho nepohodlia, je piknik naozaj romantickou a pre celú rodinu i zábavnou záležitosťou. Stačí mať to správne vybavenie.

Nemali by ste zabudnúť na poriadnu deku, najlepšie nepremokavú. Kto si potrpí na väčšie pohodlie, môže si pribaliť potrebné plážové ležadlo, ktoré tak nebude len ticho čakať na chvíľu, než pôjdete zase k moru.

Chladiaca taškaPiknik je samozrejme záležitosťou jedla, preto sa riadne vybavte. Na teplé, ale aj studené nápoje oceníte praktickú termosku, ktorú môžete spoločne s hrnčekmi, tanierikmi a ostatným riadom uložiť do štýlového košíka. Jedlo náchylné na teplo však uložte radšej do cestovnej chladničky alebo praktickej chladiacej tašky. Všetko úhľadne zarovnať a môžeme vyraziť.

Avšak i mimo svoju záhradu musíte počítať s tým, že na Vás bude útočiť otravný hmyz. Skúste revolučný elektronický odpudzovač. Žiadny hmyz sa k Vám neodváži na tri metre. A nezabudnite si do vrecka pribaliť hubársky nožík, huby rastú všade.Cestovný gril

NÁŠ TIP! Vedeli ste, že aj na pikniku si môžete dopriať grilovanie? S cestovným grilom so sebou ponesiete minimálnu záťaž a napriek tomu si budete môcť vychutnať pochúťku ako z veľkého grilu.

Rybárčenie

Počasie určite naláka aj rybárov a ak budú mať šťastie, môžete si navyše večer ugrilovať chutnú rybičku. Pre kempovaní pri vode stačí pohodlné kreslo a veľká dávka trpezlivosti, ktorú však Rybárske kresloväčšina rybárov má priamo v krvi. Žiadny rybár asi nezabudne na poriadne oblečenie. Keďže je pri vode chladno a samozrejme tiež mokro, bude sa hodiť nepremokavé oblečenie a rozhodne využijete aj čižmy.

Určite neoľutujete, keď si pribalíte pár drobných pomocníkov. Žiadny rybár sa samozrejme nezaobíde bez štýlového vreckového noža. A ak si potrpíte na modernejšie vymoženosti, vyskúšajte napríklad sonarový vyhľadávač rýb alebo praktickú silikónovú rukavicu.Sonarový vyhľadávač ryb

Niektorí rybári radi sedia pri vode až do noci. V takom prípade by sa Vám určite mohla hodiť poriadna baterka a ak si hodláte ukuchtiť priamo na mieste niečo dobré, pribaľte si kvalitný ešus pre správnych trampov. Taktiež niečo proti otravným komárom a všetečným kliešťom by sa mohlo hodiť - napríklad repelentný náramok. A pre prípad, že by ste sa náhodou nudili, pribaľte si so sebou ďalekohľad - v prírode je predsa toľko krásnych vecí na pozorovanie.

Rad potrebných vecí nielen na kempovanie nájdete i v našom eshope v sekcii Kempovanie.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť