Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Krása a zdravie Zdravotné pomôcky vám uľavia aj pomôžu

Zdravotné pomôcky vám uľavia aj pomôžu

06. 04. 2012 | Ako už to tak býva, nie každému je dopriate byť úplne zdravý a už vôbec nie po celý život. Našťastie dnes máme veľa možností, ako svojmu zdraviu aj sebe pomôcť. Slúžia nám na to rôzne kompenzačné a zdravotné pomôcky.

Zdravotné pomôcky proti bolesti

Nielen starší ľudia a športovci sa stretávajú s bolesťami kĺbov, chrbta a svalov. Občas sa s nimi stretávame každý a rozhodne to nie je nič príjemného. Čo ale robiť, keď obyčajné tablety proti bolesti nepomáhajú alebo ich do seba nechceme pchať jednu za druhou? Riešením sú zdravotné pomôcky.

Hrejivé návleky

Jednou z možností proti bolestiam je zaobstarať si hrejivé zdravotné návleky. Tie sa vyrábajú najmä vo variantoch na ruky a nohy. Je známe, že teplo pomáha pri liečbe bolestí, pomôžu Vám tak zmierniť bolesti kĺbov a svalov.

Navyše majú aj blahodarné účinky pri liečbe konkrétnych zdravotných ťažkostí ako je artritída alebo zlý krvný obeh, ktorý je sprevádzaný studenými rukami a nohami.

Medené návleky

O niečo účinnejšie sú potom medené návleky. Tieto zdravotné pomôcky majú tiež hrejivé účinky. Vynikajúce tepelné vlastnosti medi sú na tíšenie bolesti svalov a kĺbov používané už po stáročia. V minulosti umožňovala extrémna tepelná vodivosť medi prikladaním medených plátkov výrazne tíšiť bolesť na exponovaných miestach.Medený návlek na členok

Výroba textilných návlekov obsahujúcich meď je však medzi zdravotnými pomôckami relatívne novinkou, avšak veľmi prospešnou. Asi ťažko by sme si predstavili, ako si na boľavý kĺb prikladáme medené doštičky.

Medené návleky sú pružné a príjemné na kožu. Obsah čistej medi v návleku zaručuje lepšie prekrvenie exponovaného miesta a jej prirodzený tepelný účinok napomáha zníženiu bolesti svalov a kĺbov. Sú ideálne pre boľavé kĺby a svaly na rukách aj nohách, ale výborne pôsobí aj proti bolesti chrbta.

Hrejivé náplastiTeplom a prírodou proti bolesti

Priaznivo tiež v poslednej dobe pôsobia stále obľúbenejšie hrejivé náplaste. Ich výhodou je to, že sú veľmi nenápadné a nalepíte ich podstate na akékoľvek boľavé miesto. Na rozdiel od návlekov sú však len na jedno použitie.

Blahodárne proti bolesti chrbta, svalov či kĺbov pôsobia aj rôzne krémy a mastičky. Môžete zvoliť akékoľvek špeciálne krémy proti bolesti z lekárne alebo staviť na priaznivé účinky prírody.Krém z červené révy Prírodné maste sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené a ich účinky sú spoľahlivo overené. Môžete staviť na univerzálnu slávnu konskú masť, dostupné sú aj špeciálne rastlinné krémy na kĺby. Staviť môžete na krémy s výťažkami z arniky, konope, listu červeného viniča alebo pagaštanu.

Zdravotné pomôcky pre správne držanie tela

Bolesti, najmä bolesti chrbta, možno tiež predchádzať. Boľavý chrbát si často spôsobujeme sami nesprávnym držaním tela pri sedení a chôdzi. Samozrejme je ťažké sedieť neustále v Zdravotný vankúš na sedeniesprávnej polohe, keď na stoličke v kancelárii trávime celú pracovnú dobu.

K správnemu držaniu tela pri sedení v kancelárii, ale aj doma nám môžu pomôcť špeciálne zdravotné vankúše. Zohnať sa dajú napríklad vankúše na sedenie, ktoré Vám nielenže pomôžu so správnym držaním tela, ale tiež uľavia pri prípadnej bolesti chrbta. Ďalším variantom sú vankúše k podloženiu bedrovej oblasti chrbta, alebo univerzálne zdravotné vankúše, ktoré použijete ako na sedenie tak i napríklad k podpore krčnej chrbtice.

Masážou nielen k uvoľnenému chrbtu

Aj pri správnom sedení sa však môže stať, že sa naše chrbtové svaly unavia. V takom prípade nám môže pomôcť úplne obyčajná masáž. Tá nielenže uľaví stuhnutosti a bolesti Horúce kamenechrbta či svalov, ale napomáha celkovému odpočinku, relaxácii a psychickej rovnováhe.

Môžete si zájsť na profesionálnu masáž do salónu, alebo si ju bez problémov dopriať doma. K tomu Vám postačí len človek, ktorý je ochotný Vám s tým pomôcť, masážny olej alebo nejaká masážna pomôcka. Vyskúšať môžete aj domácu masáž lávovými kameňmi, ktorá je veľmi obľúbená a má naozaj blahodarné účinky.

Opora k vaniKompenzačné pomôcky pre bezpečné bývanie

Pokiaľ Vás trápia dlhodobé zdravotné ťažkosti, ako je napríklad znížená pohyblivosť v dôsledku boľavých kĺbov určite sa bude hodiť vybaviť si byt - najmä potom kúpeľňu - praktickými kompenzačnými pomôckami.
V kúpeľni hrozí človeku veľa úrazov, tým skôr, ak je pohybovo indisponovaný. Takéto riziko možno značne znížiť správnymi pomôckami. Veľká opatrnosť je potrebná najmä pri vstupe do vane a vyliezaní z nej. S tým Vám jednoducho pomôže schodík k vani, bezpečnostné madlo alebo praktická opora na vaňu. Nemali by ste zabudnúť ani na predložku do kúpeľne, vďaka ktorej sa nešmyknete na mokrých dlaždiciach.Bezpečnostné madlo

Stáť v sprchovacom kúte alebo sedieť vo vani môže byť pre niektorých jedincov zložité a nepohodlné. V takom prípade možno bez problémov zohnať potrebné kompenzačné pomôcky: sedačky do vane aj do sprchového kúta. Praktická je tiež multifunkčná opora do vane, ktorá poslúži aj ako stolička.

Rad pomocníkov pre vaše zdravie i bezpečnú kúpeľňu nájdete v kategóriách zdravotné pomôcky a kompenzačné pomôcky.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť