Aby ste u nás nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Používame cookies. Využívaním našich služieb súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Menu
4Home Poradíme vám Články Zaujímavosti, tipy, sviatky S domácimi miláčikmi je to ako s deťmi

S domácimi miláčikmi je to ako s deťmi

01. 06. 2012 | Každý, kto má nejaké domáce zviera, určite vie, že dobrá starostlivosť o neho je veľmi dôležitá. Musíme dbať nielen o ich zdravie, ale aj pohodu. Väčšinu potrebného vybavenia pre starostlivosť o domácich miláčikov zoženiete bez problémov v chovateľských potrebách. Ale majte na pamäti, že čas strávený s Vami im žiadna "pomôcka" nenahradí.

Len granule nestačia

Asi žiadnemu majiteľovi psíka alebo mačičky nie je potrebné pripomínať, že zdravie ich domáceho maznáčika je najdôležitejšie. V prvom rade je potrebné dodržiavať všetky povinné očkovanie a pravidelné prehliadky u veterinárneho lekára. O ich zdravie sa však môžeme zaslúžiť aj sami.

Základom zdravia je dostatok potrebných vitamínov. Bez problémov už zoženiete vitamíny pre psov i mačky v podobe klasických doplnkov stravy. Správnymi vitamínmi a minerálmi prispejete svojmu zvieratku nielen k zdravej a krásnej srsti, ale aj zdravým zubom, kostiam i svalom. Je potrebné sa tiež starať o citlivé orgány, ako sú oči a uši. Aj na tie bez problémov zoženiete účinné prípravky. Prostriedky pre starostlivosť o zdravie Vášho psa či mačky môžete zaobstarať buď priamo u veterinára alebo v chovateľských potrebách, kde Vás často vyjdú aj o niečo lacnejšie.

Ďalším krokom je ochrana proti parazitom, najmä u zvierat, pohybujúcich sa vonku. Ako prevenciu možno použiť spreje proti blchám a kliešťom alebo klasické obľúbené antiparazitné obojky. Oboje spoľahlivo Sprej proti blchám a kliešťomochráni Vašich chlpatých miláčikov pred parazitmi. Ak ste ich však chrániť nestihli a háveď sa im do kožúšku nakoniec nasťahovala, nemusíte zúfať. Väčšinou k ich zahubeniu postačí špeciálny sprej, alebo ešte lepšie antiparazitný šampón.

FURmi ... Čo?

Pre krásnu srsť Vašich miláčikov nemusíte siahnuť len po vitamínoch. Najmä u psov Vám poslúžia aj vyživujúce šampóny (samozrejme môžete kúpať aj mačky, ak Vám to avšak dovolia). Ku kvalite srsti prispieva tiež pravidelné česanie, najmä v čase pĺznutia zvieraťa. Zbavíte ho starej srsti rýchlejšie a tá nová bude jemnejšia a lesklejšia. Navyše sa tak ubránite Kefa pre psov a mačkyprílišnému množstvu chlpov na kobercoch a oblečení.

Ideálne je zaobstarať si na vyčesávanie srsti špeciálny hrebeň alebo kefu. V chovateľských potrebách zoženiete rad špeciálnych kief určených pre starostlivosť o zvieraciu srsť, od tých najobyčajnejších až po profesionálne. Veľmi obľúbenou novinkou je tzv. Furminator - profesionálny hrebeň, ktorý výrazne redukuje pĺznutie a pomáha k zdravšej koži a lesklejšej srsti.

 

Cestovanie v pohode

Každý občas so svojím domácim miláčikom cestuje, či už je to len cesta k veterinárovi alebo ho beriete so sebou na dovolenku. V takomto prípade, je potrebné starať sa o svojho psíka alebo mačičku dvojnásobne. Cestovanie pre nich môže byť veľmi stresujúcou záležitosťou, preto by sme im ho mali čo najviac uľahčiť.Bezpečnostný postroj

bežným pomocníkom chovateľov sú špeciálne tablety proti stresu, ktoré najviac oceníte práve pri cestovaní. Pomôžu zviera upokojiť a zároveň pôsobí proti nevoľnosti. Tiež je dôležité, aby sa zviera cítilo pohodlne a aby v prípade ľaknutia neutieklo alebo nezranilo seba či niekoho ďalšieho. U psov si väčšinou vystačíte s obojkami, vodítkami alebo postrojmi. Prepravná taška pre psov a mačkyDo auta je praktické zadovážiť si bezpečnostný postroj s autopásom. Pre menšie psy a hlavne mačky bez problémov zoženiete praktické prepravky alebo pohodlné prepravné tašky. Nielen na cestách, ale napríklad aj pri obyčajnom venčení psa oceníte taštičku s prvou pomocou pre prípad nehody.

Na cestách je potrebné zabezpečiť aj stravovanie a pitný režim zvieraťa. Aj tu Vám v chovateľských potrebách vyjdú v ústrety. Môžete si so sebou pribaliť praktické cestovné misky na granule, ktoré po použití zase zložíte a zaberú tak minimum miesta. Nenahraditeľná je aj cestovná fľaša na pitie s miskou, Cestovná miska s fľašounajmä v lete, keď zvieratá potrebujú veľa piť.

Posteľ alebo brlôžok?

Doma zviera potrebuje najmä pohodlie. Sami najlepšie viete, čo má práve to Vaše rado, alebo čo sa mu páči. Väčšinou to býva posteľ. Ale je dobré, aby malo nejaké vlastné miesto k Závesné odpočívadlo na kúrenieodpočinku, či už je to pohodlný pelech, plyšová podložka alebo len obyčajná deka na pohovke. Mačky určite ocenia pelech alebo odpočívadlo na vyvýšených miestach ako je kúrenie alebo parapet.

Tí, ktorí majú doma mačky, sa musí postarať ešte o jednu vec a tou je záchod. Väčšina mačiek sa nenechá venčiť ako psy, preto je potrebné postarať sa o ne doma. Stačí im zaobstarať špeciálnu toaletu a hlavne pravidelne meniť stelivo. Aby ste predišli zápachu, použite dnes už bežne zohnateľné deodoranty pre mačaciu toaletu.

Kto sa hrá, nehneváPreťahovací uzol na čistenie zubov

Hranie je veľmi dôležitou činnosťou ako pre psov, tak pre mačky. Pohyb je pre každé zviera veľmi potrebný, obzvlášť ak žije v byte. Hraním sa udržuje v kondícii a bystrí si zmysly a prirodzené inštinkty lovca. A Vám samozrejme poskytuje príležitosť venovať sa svojmu chlpatému priateľovi.

Hračiek pre domáce zvieratá je k dispozícii toľko, že človek koľkokrát nevie, akú vybrať. Svojmu psíkovi môžete zaobstarať hračky interaktívne, pískacie, žuvacie s otvorom pre maškrty alebo preťahovacie. Veľmi obľúbené sú preťahovacie uzly na čistenie zubov, s ktorými sa psík zabaví a navyše prospievajú jeho zubom. Avšak často k zábave a hrám Žuvacia kosť s otvorom pre maškrtypostačí aj obyčajná tenisová loptička.

Hračky pre mačky mávajú tvar loptičiek, myší a iných potvoriek. Často sú hŕkacie, pískacie, s rolničkami alebo napríklad kombinované interaktívne hračky. Obľúbené sú aj škrabadlá s hračkami alebo veľké zostavy so škrabadlami. Tie sú pre mačky veľmi dôležité, aby si mohli brúsiť pazúriky. Škrabadlo pre mačkySamozrejme, väčšina k tomu najradšej používa nábytok, ale práve vďaka škrabadlám ho môžete uchrániť.

Teraz už stačí len poskytnúť Vášmu chlpáčikovi dostatok lahodného, ale aj zdravého jedla a budete mať doma najspokojnejšie zviera na svete.

Rad pomocníkov pre starostlivosť o Vašich domácich miláčikov nájdete na našom eshope v sekcii Chovateľské potreby.

Ak máte radi zvieratá, môžete si napríklad zložiť krásne puzzle s motívom roztomilých zvieratiek.

action banner
feedback
NEWSLETTER
VÁŠ NÁZOR

Nenechajte si ujsť novinky a špeciálne ponuky.

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a o všetkom sa dozviete ako prvý.

Váš názor nás zaujíma!

Zavrieť